Olimpic Games 2012*NEW : Elődöntős a női pólóválogatott!

2012.08.07. 14:51

Magyarország - Oroszország 11 - 10

A mérkőzés elején az oroszok hozták el a labdát.

ÍGY LÁTTÁK A MECCSET SIKERKOVÁCSOK

Merész András: „Edzői pályafutásom legnagyobb győzelme eddig. Nagyon büszke vagyok a lányokra, elképesztő harci tűzzel játszottak! Igazi női meccs volt a maga hullámzásával, valóban megnyerhettük volna többször is, de a lényeg, hogy a végén sikerült. De hányadik lett Berki Krisztián, mondja már meg valaki.... Megnyerte? Jaj de jó! Micsoda nap!"

Tóth Ildikó: „Végig arra készültem, mi van, ha Barbara helyett játszani kell, nagyon boldog vagyok, hogy így sikerült!"

Bolonyai Flóra: „Összeszedett volt a csapat, fantasztikus érzés volt a kapuban állni!"

Takács Orsolya: „Hamar fölzárkóztunk, már akkor éreztem, nagyon együtt vagyunk. Fantasztikus, nagyon boldog vagyok!"

Kisteleki Hanna: „Mikor játsszon jól az ember, ha nem egy olimpiai negyeddöntőben? Csodálatos érzés!"

Az oroszok Jevgenyija Ivanova átlövésével gyorsan megszerezték a vezetést emberelőnyből, majd nem sokkal később, már egyenlő létszámnál Nagyezsda Fjodotova is betalált a jobb szélről. 0–2

A korai gólok sajnos megfogták a magyar csapatot, de Bolonyai Flóra egy hárított ötméteressel megadta az alaphangot ahhoz, hogy fordítsunk a mérkőzés alakulásán.

Ezért az első lépést támadásban Keszthelyi Rita tette meg, aki egy megúszás után értékesített egy ziccert, ez volt a hatodik találata az olimpián. Szerencsére a folytatás is úgy alakult, ahogy elképzeltük, ugyanis Bujka Barbara kiharcolt egy büntetőt, amit Antal Dóraértékesített is, így a rossz kezdés után sikerült egyenlítenünk. 2–2

Antal nem sokkal később egy átlövéssel is próbálkozott, de bombája a kapufán csattant, majd a következő támadásból az oroszok voltak eredményesek Jekatyerina Liszunova révén.3–2

A kezdeti bizonytalanság után elsősorban védekezésben sikerült feljavulnunk, de elöl is egyre magabiztosabbá váltak a lányok: Bujka harcolt ki egy kiállítást, majd Szűcs Gabriella bombázott a jobb szélről a hosszú felső sarokba.Ennek köszönhetően alakult ki az első negyedben a 3–3-as eredmény.

A második játékrész úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött, egy pontatlan magyar ejtéssel, szerencsére azonban az oroszok sem tudtak átejteni minket, a lécről jött le a kísérletük.

Bujka Barbara az első negyedben még ötméteres és kiállítás kiharcolásával hívta fel magára a figyelmet, a második negyedben már gólt is szerzett centerből, amivel először vezettünk a meccsen.4–3

Az oroszokat láthatóan megzavarta, hogy jelentősen feljavult a magyar válogatott. Védekezésben többet hibáztak, aminek következményeképpen Kisteleki Hanna a jobb oldalról mesterien csavart a jobb alsó sarokba. 5–3

Ezután volt esélyünk a háromgólos vezetés megszerzésére is, de egy vitatható ítélet után megkapták az oroszok a labdát, és a megúszás után ziccerből szépítettek Olga Beljajova góljával. Bujka révén gyorsan válaszolhattunk volna, de a kapufára dobta a labdát. Kisteleki azonban nem hibázott, második kísérletéből a második gólját szerezte, ezúttal ejtésből. 6–4

Ezután Ivanova a negyedik orosz előnyből értékesítette a másodikat, de Czigány Dóra a rossz kéz oldalról, a bal szélről  a hosszúba csavart. Ennek, no meg a végén Bolonyai védésének köszönhetően a nagy szünetben 7–5-re vezettünk.

A harmadik negyedben hamar emberhátrányba kerültünk Bujka kiállítása után, de Bolonyai újabb bravúrjának köszönhetően sikerült kivédekeznünk a helyzetet. A másik oldalon azonban mi is kihagytunk egy fórt.

A védekezésünk azonban a folytatásban is remekül működött, így őrizni tudtuk az előnyünket. Közben Bujka már a sokadik kiállítást harcolta ki, de nem tudtuk megtörni a gólcsendet. Nem úgy az oroszok: egy időkérés után Liszunova talált be jobbról. 7–6

Sajnos megtorpant a magyar csapat, Prokofjeva emberelőnyben, egy védekezési hiba után ejtésből volt eredményes, így egyenlítettek az oroszok. 7–7

Ennek ellenére volt tartása a CSAPATNAK (mint már annyiszor az elmúlt egy év során): Bolonyai védését követően Szűcs lőtte át az emberhátrány után még nem visszarendeződött orosz védelmet. Vezetésünk azonban nem sokáig tartott, Ivanova távoli lövése becsúszott a kezek között, ígyhárom negyed után 8–8-ra állt a mérkőzés.

Az utolsó játékrész Czigány-lövéssel indult, de az orosz kapus védett. Ennek ellenére mi szereztük a negyed első gólját, méghozzá Tóth Ildikó bombája után. 9–8

Mindkét csapat idegesen, kicsit pontatlanul játszott, több támadást is elrontott, nekünk emberelőnyös helyzetünk is volt, de kimaradt. A vízben minden labdáért hatalmas birkózás folyt.

A gólszünetet ezúttal mi törtük meg: Czigány világ végéről szánta el lövésre magát, és labdája az orosz kapu bal oldalába vágódott. Sajnos azonban előnyből gyorsan válaszoltak az oroszok. 10–9

A hajrában, kevesebb mint két perccel a vége előtt Antal a kapufáról kipattanó labdát közelről bevágta. 11–9

Az oroszok azonban büntetőből visszajöttek egy gólra, majd 10 másodperccel a vége előtt előnybe is kerültek, hattal a vége előtt pedig kettős előnybe. A dudaszó után ugyan betaláltak, de már késő volt. A magyar válogatott 11–10-re győzött és elődöntőbe jutott (miközben Berki Krisztián lólengésben hibátlan gyakorlatot mutatott be)!

A döntőbe jutásért a spanyolokkal játszunk; a két csapat csoportkörbeli mérkőzését 13–11-re a spanyolok nyerték meg.

Tartalom

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre